Naudinga informacija

Naudinga informacija planuojantiems statyti namą, įsirenginėti namo vidų ar statyti terasą.

DAŽYTOS DAILYLENTĖS

Dailylentės – vienas universaliausių būdų vidaus apdailai ir išorės fasadui puošti. Jos gali būti pagamintos iš pačios įvairiausios medienos, skirtingo storio ar profilio. Medinės dailylentės pirkėjus traukia dėl savo natūralumo ir ilgaamžiškumo, o galėjimas jas nudažyti beveik bet kokia spalva suteikia laisvės net patiems šiuolaikiškiausiems interjero ir eksterjero sprendimams. Dažytos dailylentės tarnauja ilgiau, o taip pat įgauną naują išvaizdą. Ką svarbu žinoti apie dailylenčių dažymą?

Kodėl verta dažyti medines dailylentes?

Dėl savo natūralių savybių medinės dailylentės turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Vienas jų – būtinybė tokias dailylentes reguliariai atnaujinti, kad jos išliktų atsparios įvairiems kenkėjams ir besikeičiančioms oro sąlygoms.

Ne paslaptis, kad net geriausiai prižiūrimuose pastatuose ant dailylenčių kasdien kaupiasi dulkės, nusėda iš lauko atnešamas purvas. Be to, jas veikia – blukina – ir tiesioginės saulės spinduliai. Dailylenčių dažymas originalias jų spalvas išsaugos geriau nei plovimas vandens srove su spaudimu.

Dailylenčių dažymo ypatumai

Dailylentės gaminamos taip, kad ant jų paviršiaus nesikauptų ir nubėgtų lietaus vanduo. Lygiai tas pats atsitinka su dažais , jei dažome jau prikaltas dailylentes ir nepasirenkame tinkamos konsistencijos dažų. Dėl šios priežasties dailylentes reikia dengti keletu plonesnių dažų sluoksnių, nors tai ir nėra pigus malonumas. Pirmąjį dažų sluoksnį naudinga užtepti prieš dailylenčių sukalimą – lentos pilnai pasidengia dažais. Todėl vėliau veikiat dailylentes atmosferiniam poveikiui neišryškėja neuždažytos vietos.

Dailylentes reiktų dažyti šešėlyje, anksti ryte arba vėlai vakare, kad dažymo metu jų neveiktų tiesioginiai saulės spinduliai. Verta žinoti, kad dailylentes galima dažyti rankiniu arba pramoniniu būdu. Pastarojo dažymo būdo pranašumai – greitis ir lentų padengimas tolygesniu dažų sluoksniu.

PAGRINDINĖS KLAIDOS ĮRENGIANT TERASĄ

Įsirengti galima pačiam, bet tam reikia žinių

Medinė terasa – puikus būdas papuošti namo fasadą, praplėsti jo teritoriją ir susikurti jaukią oazę pasibuvimui su artimais žmonėmis. Norėdami sutaupyti, kai kurie patys renkasi medžiagas medinei terasai ir įrenginėja ją be specialistų pagalbos. Nors medinė terasa yra viena paprasčiausių medinių konstrukcijų, savarankiškai ją įrenginėjant būtina atkreipti dėmesį į keletą dalykų.

Netinkama mediena – didžiausia terasos statybos klaida

Planuojant turėti medinę terasą, visų pirma reikia pasirinkti jai tinkamas medžiagas. Nerekomenduojama atvirai lauko terasai rinktis minkštos medienos. Minkštų lapuočių mediena yra itin neatspari aplinkos poveikiui. Medinei terasai labiausiai tinka spygliuočių mediena – maumedžio, eglės ar pušies.

Svarbus ir medinių lentų sandėliavimas prieš jas naudojant. Terasines lentas reikia saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir drėgmės, iš pakuočių neišiminėti, kol jos nebus naudojamos. Jeigu terasa statoma su ilgesnėmis pertraukomis, jų metu lentas reiktų laikyti pakuotėse.

Vieta – taip pat labai svarbu

Antras dalykas, svarbus įkuriant terasą – jos vieta. Terasą reiktų statyti taip, kad ją pasiektų pakankamai saulės ir būtų skirta dėmesio vandens nubėgimui lyjant. Jei norite rytinį kavos puodelį gerti saulės šviesose, nestatykite terasos šiaurinėje namo pusėje. Geriausia, kai terasą saulės spinduliai pasiekia iš pietinės arba vakarinės pusės. Vandens nubėgimui palikite bent 1 cm nuolydį.

Terasinių lentų tvirtinimas: vinims – ne!

Vinys – pats blogiausias pasirinkimas, norint sutvirtinti medines terasines lentas. Kur kas labiau šiam tikslui tinka medvaržčiai. Medvaržčiai, skirtingai nei vinys, gerai prilaiko lentas, neleidžia joms amortizuotis, judėti aukštyn-žemyn. Galima įsigyti ir kitų, specialiai terasoms skirtų, tvirtinimo elementų, kurių nesimato plika akimi. Jeigu medinė terasa statoma arti vandens, būtina naudoti nerūdijančio plieno medvaržčius.

Medienos padengimas – galvojant apie ateitį

Kai kurie medienos padengimo būdai atrodo labiau patrauklūs „šiai dienai“, tačiau gali apsunkinti jos priežiūrą ateityje. Vienas blogiausių medienos padengimo būdų – produktai, kurie neįsigeria į medį ir ilgainiui palieka ant jo plėvelę. Geriau medinei terasai naudoti specialiai jai skirtus dažus ar alyvą, o ne dažyvę su plėvele. Produktai be plėvelės padės išvengti terasos šveitimo, kai bus norima ją iš naujo padengti dažais – pakaks paviršių šiek tiek pašiaušti ir nuvalyti.

KOKIĄ MEDIENĄ PASIRINKTI TERASAI?

Pamažu šylant orams, vis dažniau susimąstome apie laiką, kurį praleisime gamtoje. Ypač tai aktualu turintiems nuosavą namą ir planuojantiems šalia jo pasistatyti medinę terasą. Terasa – vienas geriausių būdų pagražinti namo aplinką, padidinti namo plotą. Tik nuo ko pradėti? Pirmas žingsnis – medžiagų, iš kurių bus gaminama terasa, pasirinkimas.

Tinkamiausia – spygliuočių mediena

Renkantis medieną terasai, reiktų atkreipti dėmesį į medienos atsparumą aplinkos poveikiui. Tokio atsparumo neturi vadinama „minkšta“ mediena. „Minkštumu“ ir menku atsparumu pasižymi daugumos lapuočių mediena, išskyrus ąžuolo ar uosio, tačiau šių medžių lentos yra brangios.

Tuo tarpu spygliuočiai medinei terasai tinka labiau tiek dėl savo savybių, tiek dėl patrauklesnės kainos. Dažniausiai šiam tikslui pasirenkama maumedžio, eglės ar pušies mediena. Galimą rinktis vietinę žaliavą arba atvežtinę medieną. Ypač vertinami tie spygliuočiai, kurie augo atšiauriomis sąlygomis (pavyzdžiui, Sibire) – jų atsparumas aplinkai yra didesnis.

Reikia apdoroti arba įsigyti jau apdorotą

Natūralus medis neturi tokio didelio atsparumo drėgmei ir kenkėjams, kaip tinkamai apdorota mediena. Jei terasines lentas įsigysite jau apdorotas, rūpesčių bus mažiau, tačiau tokia mediena yra brangesnė. Jeigu ruošiatės medieną apdoroti patys, svarbu žinoti, kokios medžiagos tinka skirtingų medžių apsaugojimui.

Pušies arba eglės terasinės lentos dažniausiai yra impregnuojamos arba apdorojamos termiškai. Giluminiu būdu impregnuota mediena apsaugoma nuo pelėsių, puvimo, vabzdžių, grybelio. Termiškai apdorota spygliuočių mediena yra mažesnio drėgnumo, iš jos specialiomis technologijomis pašalinami sakai.

Tuo tarpu maumedžio terasinių lentų papildomai apdoroti nebūtina. Šis medis pasižymi natūraliomis apsauginėmis savybėmis. Pageidaujant, iš maumedžio pagamintas lentas galima dengti alyva (alyvuoti). Teigiama, kad iš maumedžio terasinių lentų pastatyta terasa tarnauja dvigubai ilgiau, nei iš pušies ar eglės. Vis dėlto maumedis – brangiausias spygliuotis, tad jo medieną sau leisti gali ne kiekvienas.

Paviršius – lygus arba rifliuotas

Terasinės lentos gali būti lygaus arba rifliuoto – rievėto, banguoto paviršiaus. Lygus paviršius yra malonesnis liesti, surenka mažiau purvo, tačiau yra slidesnis. Rifliuotas paviršius surenka dulkes ir kitus nešvarumus, todėl tokioms lentoms reikia daugiau priežiūros. Vis dėlto terasų, įrengtų prie vandens, grindims toks paviršius tinkamesnis dėl saugumo. Be to, banguotas paviršius puikiai paslepia reljefo defektus.

Apie MedLuksus

„MedLuksus“ – medienos ir pramoninio dažymo įmonė, kurios specializacija - dailylentės, terasinės lentos, statybinė mediena. Įmonėje teikiamos įvairios medienos dažymo, apdirbimo ir montavimo paslaugos.

Konktatai

Adresas: Kaunas , Lietuva LT 

Tel.: +370 614 12828
El.: p.: info@medluksus.lt

Darbo laikas:
I - V 8:00 - 17:00
VI  10:00 - 15:00
VII  Nedirbame